Vystoupení na konferenci Innovation # Naše české ruce

autor: | Lis 13, 2018

Vpražském hotelu Grand Hotel Bohemia Prague se 24. října uskutečnila inovátorská konference Innovation #Našečeskéruce. Program se skládal ze dvou polovin. První polovina byla také rozdělená na dvě části – v první z nich měl vystoupení Tomáš Voltr na téma “Odpad = palivo budoucnosti”. Věnoval se rozvinutí naší vize, že jsme každý zodpovědný za odpad, který po nás zůstává, resp. i za odpad, který kvůli nám vznikne, aniž si to uvědomujeme. O všem se musí přemýšlet; i o tom, že po sobě každý musíme uklidit to, co jsme vyndali ze skříně a s čím jsme si hráli.
 
Na přednášky, dále například o chytrém městě, nebo o tiskárnách, které tisknou z kovu, a tím usnadňují vývoj nejen ve strojírenství, ale i v medicíně, navázal panel vizionářů, mezi nimiž byl Ivo Skřenek, předseda představenstva EFG, mediálně známý Karel Janeček a zakladatel portálu jobs.cz Libor Malý. Překvapivá byla kolize mezi názorem Libora Malého, že se máme věnovat duchovnímu zlepšování světa, zatímco Ivo Skřenek hovořil o potřebě fyzické likvidace odpadů, jejichž vinou se zhoršuje skleníkový efekt a které nás mohou fyzicky zavalit. V průběhu panelu se pozice usadily a došlo ke shodě, že se duchovno těžko může vznášet nad horami odpadů.
 
“Nedědíme Zemi po našich předcích, ale vypůjčujeme si ji od našich dětí” (Antoine de Saint-Exupery)

 

Poslední články

E15 – chybí biopalivo

Skládky jsou plné energeticky využitelných surovin, přesto se nedaří dostat je ke zpracování. Musíme společně tlačit na stát a státní správu, aby došlo ke zvýšení skládkovacích poplatků a k budování energetických center, jako je ECR Rapotín.

Gas for climate

Velcí evropští hráči na trhu energetických surovin a distribuční soustavy se připravují na vývoj energetického mixu. Jejich iniciativa kopíruje vývoj aktivit EFG – výroba obnovitelných energií z bioplynu, resp. výroba a distribuce zeleného zemního plynu a vodíku vyrobeného obnovitelnými zdroji.