Kralice – stále se něco děje: rekonstruujeme

autor: | Lis 13, 2018

Na místě centrálního překladiště biologicky rozložitelných odpadů společnosti EFG Kralice na Hané pokračují práce na přípravě bývalých zásob biomasy a fermentovatelných surovin ke zpracování v EFG Rapotín BPS. Odvezení a zpracování těchto materiálů umožní vytvořit prostor pro realizaci moderního svozového a třídicího centra biologicky rozložitelných odpadů na střední Moravě. Do konce listopadu bude všechno připraveno tak, abychom mohli na jaře mohli začít s novými pracemi. Pro vzpomínku na babí léto přidáváme obrázky.

Poslední články

E15 – chybí biopalivo

Skládky jsou plné energeticky využitelných surovin, přesto se nedaří dostat je ke zpracování. Musíme společně tlačit na stát a státní správu, aby došlo ke zvýšení skládkovacích poplatků a k budování energetických center, jako je ECR Rapotín.

Gas for climate

Velcí evropští hráči na trhu energetických surovin a distribuční soustavy se připravují na vývoj energetického mixu. Jejich iniciativa kopíruje vývoj aktivit EFG – výroba obnovitelných energií z bioplynu, resp. výroba a distribuce zeleného zemního plynu a vodíku vyrobeného obnovitelnými zdroji.